Изложба

НЮ ЙОРК

14. януари до 28. януари 2018
Главна квартира на Организацията на Обединените Нации
(приключила)

Берлин

Март 2017
Посолство на Швейцария в Берлин
(приключила)

Сингапур

31. януари до 25. февруари 2018
Регионална библиотека Юронг
(приключила)

ВИРДЖИНИЯ

9. февруари до 27. март 2018
Музей на Холокоста във Вирджиния - Ричмонд
(приключила)

ВАШИНГТОН

9. април до 29. април 2018
IA&A at Hillyer
(приключила)

ХАЙФА

26. март до ноември 2019
Музей Хехт към университета в Хайфа
(приключила)

Тирана

8. май до 9. май 2019
Университета в Тирана
(приключила)

МИЛАНО

23. май до 27. юни 2019
Memoriale della Shoah
(Удължена поради голям успех и търсене до края на ноември 2019)

Шанхай

12 декември 2019
Музей на еврейските бежанци

Люксембург

6. февруари до 8. март 2020
Център Ноймюнстер
(приключила)

Св. Гелен

12. април bis 4. август 2019
Национален исторически музей в Св. Гелен
(приключила)

Давос

6. януари до 10. април 2019
Heimatmuseum Davos
(приключила)

Люцерн

9. октомври 2018 до края на декември 2018
Гимназия Люцерн
Университета за приложни наука и изкуства Люцерн
(приключила)

Арау

16. март до 20. май 2018
Forum Schlossplatz Aarau
(приключила)

ЦЮРИХ

6. март до 16. март 2018
Педагогическа гимназия Цюрих
(vorbei)

Базел

30. ноември до 21. декември 2017
Университета в Базел
Kollegienhaus
(приключила)

Берн

19. октомври до 25. ноември 2017
Kornhausforum Bern
(приключила)

Женева

25. юни до 29. юни 2017
IHRA Plenary Session
(приключила)

ЦЮРИХ

2. май до 15. юни 2017
Архиви за съвременна история към ETH Zürich
(приключила)

Тюн

5. септември bis 9. септември
(приключила)

Нойхаузен

25. април до 5. май 2019
Neuhausen am Rheinfall
(приключила)

Балдег

27. януари до 14. февруари 2020
Kantonsschule Seetal
(приключила)

Шафхаузен

Отменена поради Ковид-19

Берн-Белп

Май до юли 2020
Отменена поради Ковид-19

Университет Бен Гурион, Израел

пролетта на 2020
Отменена поради Ковид-19

Берген-Белсен

Юни до август 2020
Отменена поради Ковид-19

Шанхай

януари/февруари 2020
Синагога Ое-Рахел
Отменена поради Ковид-19

Берн

Ноември - декември 2020
Отменена поради Ковид-19

Св. Гален

януари до март 2021
Отменена поради Ковид-19

Riehen-Basel

7. July 2020, lecture to last-swiss-holocaust-survivors
Cancelled due to Covid-19

ИЗЛОЖБАТА ИМА ИЗВЪНРЕДНО ВИСОКО БРОЙ ПОСЕТИТЕЛИ, ВКЛЮЧИТЕЛНО ОТ УЧИЛИЩНИ КЛАСОВЕ.


ВСИЧКИ НАШИ ИЗЛОЖБИ И СЪБИТИЯ СЕ ОТЛАГАТ ЗАРАДИ ПАНДЕМИЧНАТА КРИЗА КОВИД-19

Отговорност

Изложба

logo_v5

Цялостна концепция и текстове: Dr. Pascal Krauthammer und Cristina Schaffner, furrerhugi.ag
Научни консултанти: Dr. Gregor Spuhler, Dr. des. Sabina Bossert und Dr. Daniel Nerlich, Archiv für Zeitgeschichte ETH Zürich
Дизайн: Alisa Winter, L. Levi
Управител на пътуващата изложба: Gadi Winter
Фотографии: B. Mumenthaler, A. Ruoss, N. Eugster, Manalmaa Mengold, F. Stecher, Doris Fanconi, P. Garbani, Marlon, F. Frey, B. Zaech, T. Zürni, Frédéric Diserens, Ch. Stark, P. Barbera, Alissa Sarah, P. Müller, M. Elsener, B. Detre, Anna-Sophie B., Enzo Capaccio, Béatrice Devènes, Nikolaus Have, A. Bernstein, Pierre Michel Virot, Geraldine Wälchli, S. Bühler, D. Maillet, S. Stojanovic, J. Knappitsch
Филми: Eric Bergkraut, Norbert Jenal, C. Nogler, M. Bruhin, F. Stecher, P. Garbani, Frédéric Diserens, Ch. Stark, Dominik Rupf, Andrei Dudea, B. Detre, J. Bleeker, Leon Spanier, D. Goldberg, Nikolaus Have, K. Tomaszewska, Studio Kropka, P. Clemente, Transfer Video Solutions SA, Service Titra Film, Global Audivisuel SA. A. Bernstein, Pierre Michel Virot, Geraldine Wälchli, S. Bühler, A. Brupbacher, A. Maranta, S. Stojanovic
Печат: Stämpfli Druck, ART POSTER GALLERY AG, Christophe Bargellini, Pagina AG Binderei, Ast und Fischer, Mia Raveh, Image Factory
Дигитална комуникация: Manuel Winter, Rafael Winter, Fränzi Thürer, Joseph Meiselles, T. Levi
Уебсайт: Antonio Lopez Martin, Alex Meier, Stefan Schefer, Stefan Neunhaeuserer, K. Kostov, getunik ag
Преводи: Dr. Brigitte Sion, Carin Coray, Kejian Cao, Aline Brizzi, Gaia Bossi, Irene Buoso, Neva Casagrande, Marina Gerster, Chiara Giaccio, Laura Gianinazzi, Sara Marchesi, Hellmut Riediger, Cora Veneziano, Cédric Luisier, ZHAW – Institut für Übersetzen und Dolmetschen IUED, David Fouillé, Laura Thomann, Pascal Borgeaud, Carmen Schnyder, Nadja Schranz, Olivia Tettü, Cyrille Baumann, Nicole Arni, Sabrina Schärli, J. Rabinowitsch, D. Goldberg, Professor Ladislaus Loeb, J. Rabinowitsch
Испански: Natalia Donoso, Nicole Fellmann, Shana Graf, Julia Manser, Silvina Merani, Rebeca Nacht, Layla Peter, Linda Süess y Daniela Wächter, Instituto de Traducción e Interpretación de la Universidad de Ciencias Aplicadas de Zúrich, ZHAW
Превод на арабски: Dimersky Translations
Превод на иврит: Meira Turetzky
Превод на полски: K. Tomaszewska, D. Gołębiowska
Превод на субтитри: Elrom Productions
Визуален дизайн: Orli Hatzofe, Odile Georges
*Съвети по сценография: Bernhard Giger und Pascal Schneiter, Kornhausforum Bern, C. Minelli
Администрация: J. Aebersold, R. Markwalder, M. Neuenschwander, U. Vögeli, Z. Eltawil, J. Haider, C. Günter, D.Goldberg, F.Lazarevic, Shunit Marmelstein, J. Rabinowitsch, G. Wälchli, J. Knappitsch, P. Ziehman, C. Abplanalp
Счетоводство: Ernst & Young
Одит: Price Waterhouse Group